Szydełkowe podkładki na stół. Szydełkowy zawrót głowy – Jak zrobić podkładki na stół

Pomysłów na podkładki pod talerze i szklanki jest sporo. Jeśli nie chcemy gotowych, dostępnych w różnych wariantach i z różnych materiałów to wystarczy poszukać w internecie sposobów jak zrobić podkładki na stół. Można skorzystać z materiałów naturalnych, przyciąć drewno w plastry, uszyć z materiału, pomalować i olaminować wersję z papieru. Prawdziwym arcydziełem są jednak szydełkowe podkładki na stół.

Szydełkowe podkładki na stół

Jak zrobić podkładki na stół na szydełku? Trzeba najpierw tę sztukę opanować i mieć dużo cierpliwości. Szydełkowe podkładki na stół o ile są bardzo ładne i kolorowe, o tyle trzeba umieć posługiwać się szydełkiem. Nie jest jednak niemożliwe opanowanie tej umiejętności, zwłaszcza, gdy chcemy podkładki okrągłe. Wystarczy opanować jeden ścieg i darować sobie wymyślne wariacje. Nie chcemy przecież misternych serwetek, lecz praktyczne podkładki ze ścisłego splotu. A to w skrócie polega na przeciąganiu nitki przez oczko i jest dość monotonne.
Na początku zakupcie grubszy sznurek, np. o grubości 3 mm, oraz szydełko 6, 5. Im cieńsza nitka i mniejsze szydełko tym praca jest trudniejsza, choć efekt lepszy.

Jak zrobić podkładki na stół

Sznurek trzeba zwinąć w kłębek, zrobić pętle jak przy wiązaniu sznurowadeł. Wkładamy szydełko do środka pętelki i zahaczamy szydełkiem sznurek od strony kłębka. Przeciągamy przez pętelkę. Czynność powtarzamy do otrzymania łańcuszka odpowiedniej długości. Odwracamy łańcuszek i wbijamy szydełko w oczko najbliżej szydełka. I tak dalej.
Przy okrągłej serwetce robimy tylko kilka oczek i zawijamy łańcuszek. Wbijamy się w koniec żeby powstało kółko. Jeśli chcemy mieć otworki w podkładce, wystarczy ominąć dwa oczka, uważając żeby rozstaw otworków był równy. Przy pomyłce, trzeba zsunąć oczka z szydełka do źle zrobionego miejsca.
Najpierw należy trochę poćwiczyć, przyzwyczaić rękę i nie za mocno uciągać sznurek. Praktyka czyni mistrza.

Możesz również polubić…