Dekoracje z owoców na stół. Docenić naturę. Dekoracje na stół na co dzień

Owoce są bardzo wdzięcznym materiałem na dekoracje. Nawet zwykła patera z kilkoma rodzajami owoców stworzy dekoracje na stół na co dzień.
Jeśli jednak chcemy czegoś więcej, zróbmy dekoracje z owoców na stół w bardziej wymyślnej formie. Z owoców możemy zrobić kwiaty, różnego rodzaju zwierzątka i bardzo wymyślne konstrukcje.

dekoracje z owoców na stół

O ile dekoracje na stół na co dzień, powinny być zrobione z całych, nie przekrojonych owoców, gdyż te szybko wysychają, o tyle dekoracje z owoców na stół w wersji odświętnej to całkowita dowolność. Czyż nie pięknie wyglądałby owocowy bukiet kwiatów, czy owocowa piramida?

dekoracje na stół na co dzień

Wszystko zależy od pomysłowości. Najlepiej najpierw zorganizujcie dorodne owoce różnych gatunków, weźcie nóż i puśćcie w ruch wyobraźnię. Dobrze jest zaopatrzyć się w różnego rodzaju patyczki, od krótkich wykałaczek po dłuższe do szaszłyków. Wymyśloną konstrukcję trzeba bowiem wzmocnić, owoce same z siebie nie będą się trzymać.
Nie wiem doprawdy, jak chcecie wykonać te ozdoby, ja po krótkiej chwili wszystko bym zjadła. Musicie chyba zaopatrzyć się w podwójną porcję owoców. Mniam.

 

Możesz również polubić…