Smaczna, zdrowa i niedroga pasza dla zwierząt, idealna w okresie zimy.

Wysłodki buraczane, to jedno z najbardziej popularnych pasz, dla zwierząt hodowlanych, w tym trzody chlewnej, bydła a nawet drobiu. Jest tanim, i pożywnym pokarmem dla zwierząt, w dodatku smacznym, zawierającym dużą ilość składników odżywczych. Czym są wysłodki i dlaczego warto je stosować podczas hodowli zwierzą? Koniecznie sprawdź, jakie cenne właściwości mają wysłodki.

Wysłodki buraczane dla zwierząt hodowlanych.

Wysłodki, to nic innego, jak zgranulowane wiórki buraków, wysuszone by uniknąć procesu gnicia. Wysłodki, są elementem ubocznym, który powstaje w skutek produkcji cukru. Choć zawierają odrobinę cukru, są bezpieczne dla zwierzą, oraz nie wywołują alergii, dlatego z dnia na dzień, cieszą się coraz większym zainteresowaniem
Wysłodki, zawierają cenne składniki odżywcze. Są pożywne, ale przede wszystkim sycące. Nadają się dla zwierząt hodowanych na mięso, jak i krów mlecznych, gdyż dostarczają najważniejsze składniki, potrzebne do prawidłowej laktacji. Ich łatwa forma podania, umożliwia łatwe porcjowanie, oraz podawanie granulatu zwierzętom.

Jak podawać wysłodki zwierzętom?

Wysłodki buraczane, występują w formie dość twardego, jednak niewielkiego granulatu. W przypadku zastosowania ich dla trzony, krów czy koni, wystarczy odpowiednią ilość wsypać do boksu, lub odpowiedniego pojemnika z jedzeniem. Jeśli jednak decydujemy się na karmienie wysłodkami drobiu, warto je uprzednio namoczyć, by umożliwić ptakom swobodne jedzenie. Choć rozwiązani te jest pomocne, wymaga większej uwagi. Wysłodki w połączeniu z wodą, nie mogą długo leżeć, dlatego maksymalnie mogą znajdować się w boskie 2 dni, a następnie należy je usunąć, gdyż może w ten czas, rozpocząć się proces gnicia, co może okazać się bardzo niebezpieczne.

Zawierające cukier wysłodki, paszą dla każdego zwierzęcia?

Choć wysłodki są pomocne w karmieniu, warto wiedzieć, kiedy, oraz jakie wysłodki zasto9sować podczas karmienia zwierzą. Wysłodki występują w dwóch formach- melasowane oraz niemelasowane. Melasowane, zawierają melasę, czyli cukier roślinny. Jest on łatwiejszy w rozkładaniu, jednak tak samo jak zwykły cukier, może powodować szybki przyrost masy ciała zwierzą. Wysłodki niemelasowane, są pozbawione cukru, przez co mniej kaloryczne. Choć doskonale uzupełniają wartość odżywczą, nie powodują szybkiego przyrostu masy ciała zwierzą.
Wysłodki niemelasowane, to doskonała forma paszy dla zwierząt z tendencją do objadania się oraz tych, które mają nadwagę. Są mniej kaloryczne, lepiej przyswajane, oraz nadają się dla każdego zwierzęcia.
Wysłodki, sa tanią, prostą w podaniu paszą, idealną między innymi w okresie zimowym, gdy brakuje świeżego pokarmu. Nadają się dla każdego rodzaju zwierząt hodowlanych. Ich przechowywanie, nie wymaga specjalnego traktowania. Aby się nie zepsuły, wystarczy przechowywać je w suchym, zacienionym oraz szczelnie zamkniętym pomieszczeniu, najlepiej w specjalnych workach. Jeśli szukasz idealnej paszy na zimę, to właśnie wysłodki, są odpowiednią formą paszy dla zwierząt.

Możesz również polubić…