Najlepsi polscy bokserzy w historii

Boks to zdecydowanie najpopularniejszy i najbardziej klasyczny sport walki na świecie. W Polsce cieszy się on dużym zainteresowaniem, ponieważ na przestrzeni historii polska ziemia wydała wielu wspaniałych bokserów, którzy zapisali swoje karty w tym sporcie na arenie międzynarodowej. Z tego powodu warto przypomnieć sukcesy najlepszych polskich bokserów. Oto nasze zestawienie TOP 6.

Zbigniew Pietrzykowski

Zestawienie zaczynamy od Zbigniewa Pietrzykowskiego. Może być to postać nieznana młodszym fanom boksu, jednak trzeba wiedzieć, że w latach 50. i 60. należał on do najlepszych pięściarzy na świecie. W trakcie swojej kariery wywalczył on trzy medale olimpijskie – jeden srebrny i dwa brązowe. Niestety nigdy nie udało mu się wywalczyć kruszcu o złotym kolorze. Mógł się on jednak pochwalić czterema złotymi medalami Mistrzostw Europy. Zbigniew Pietrzykowski zmarł w 2014 roku.

Andrzej Gołota

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć Andrzeja Gołoty, którego szczyt popularności przypadł na przełomie wieków. Gołota zasłużył się dla polskiego boksu, tocząc walki o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej. Niestety nie udało mu się go zdobyć, jednak żaden Polak nie był nigdy tak blisko pasa mistrzowskiego w tej kategorii. Andrzej Gołota może się jednak pochwalić brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki to jedna z największych gwiazd boksu ostatnich lat. Może on się pochwalić kilkoma imponującymi osiągnięciami. Najważniejszymi z nich jest dwukrotny pas mistrza świata WBO w kategorii junior ciężkiej. Oprócz tego raz udało mu się go obronić. W grudniu 2023 roku Głowacki definitywnie zakończył karierę bokserską i rozpoczął karierę w MMA. Jeżeli interesujesz się MMA i szukasz gotowych typów, sprawdź https://blog.etoto.pl/typy-bukmacherskie/ i typuj mieszane sztuki walki!

Tomasz Adamek

Jednym z najbardziej utytułowanych bokserów w historii Polski jest z całą pewnością Tomasz Adamek. Swój pierwszy tytuł mistrzowski zdobył on w 2005 roku. Swoją ostatnią zawodową walkę rozegrał w 2018 roku, a w trakcie kariery święcił triumfy w takich organizacjach jak WBC, IBO oraz IBF. Jego ostatnia walka o pas miała miejsce w 2011 roku, kiedy we Wrocławiu zmierzył się z Witalijem Kliczką. Walkę przegrał. Obecnie rozpoczął on karierę zawodnika MMA.

Krzysztof Włodarczyk

Kolejnym bokserem, który swoje sukcesy święcił w przeciągu ostatnich 20 lat, jest Krzysztof Włodarczyk. Swój pierwszy mistrzowski pas kategorii IBF zdobył w 2006 roku. Na swoim koncie ma on również mistrzostwo świata IBC. Jego największym sukcesem jest, jednak zdobycie pasa organizacji WBC w 2010 roku, a następnie obronienie go sześć razy z rzędu. Tytuł stracił dopiero po czterech latach, w 2014 roku. Sprawia to, że zdecydowanie zasłużył on na miejsce w tym zestawieniu.

Dariusz Michalczewski

Jednym z najbardziej utytułowanych bokserów w historii Polski jest Dariusz Michalczewski. Jego postać do dzisiaj wzbudza emocje ze względu na część występów pod niemiecką flagą. Jest on jednak Polakiem i to właśnie Polsce przypisuje się jego sukcesy. W swojej karierze wygrał 48 z 50 pojedynków, co jest imponującym bilansem. Michalczewski był mistrzem świata federacji WBO, WBA i IBF w kategorii półciężkiej i junior ciężkiej.

Możesz również polubić…