Narożnik z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, czyli wygoda i praktyczność w jednym meblu

Dla wszystkich ceniących wygodę i funkcjonalność w domu, bardzo korzystnym rozwiązaniem są narożniki. To rodzaj mebla ponadczasowego, który z łatwością można wpisać w każdą stylizację. Producenci dbają obecnie, żeby wprowadzać modele, pasujące do wszystkich obowiązujących nurtów stylistycznych, od skrajnie minimalistycznych, po klasyczne i ozdobne rozwiązania.

Dlaczego narożnik to dobra opcja do domu? Przede wszystkim pozwala na znaczącą oszczędność miejsca. Dlatego też świetnie sprawdza się w niewielkich salonach. Jest ustawny i świetnie komponuje się z innymi elementami wyposażenia. Oprócz standardowych funkcji użytkowych, niektóre narożniki można również wykorzystywać do spania. Na rynku jest dostępnych wiele modeli rozkładanych, z opcją spania. Czy warto z nich korzystać?

Rutyna codzienna czy spanie dla gości?

Podczas wyboru narożnika do spania należy na początek odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zamierzamy używać go jako swojego łóżka na co dzień, czy wyłącznie jako rezerwowe rozwiązanie, gdy akurat odwiedzą nas goście.

Na co zwracać uwagę, gdy wybieramy narożnik do spania?

Mebel do codziennego spania powinien być dobrej jakości, wykonany z wytrzymałych i solidnych materiałów – zarówno w elementach konstrukcyjnych, jak i w obiciu, które nie może być podatne na zbyt szybkie przecieranie się.

Lepiej unikać ekoskóry, która ma tendencję do szybkiego pękania i rozpadania się, a przy okazji nie jest zbyt praktyczna do rozkładania na niej pościeli. Najlepsze będą meble obite tkaninami.

Bardzo przydatny jest również pojemnik na pościel, który jest już wmontowany w mebel. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i nie musimy szukać dodatkowej przestrzeni do codziennego przechowywania poduszek i kołdry.

***

Spanie na narożniku może być naprawdę wygodne. Warto przed zakupem sprawdzić samodzielnie, czy dany model nam odpowiada, czy jest komfortowy oraz ma wystarczające wymiary. Wówczas nasz sen będzie przyjemny i niczym niezmącony. A my będziemy się budzić wypoczęci i zrelaksowani.

 

Możesz również polubić…