Nowoczesne i szybkie drukowanie tekstów

Drukowanie katalogów i ulotek, przygotowywanie zaproszeń i druków bezadresowych na szeroką skalę, oprawianie tekstów i dokumentów, wreszcie nowoczesna reklama docierająca do masowego odbiorcy. Wszystkie te usługi, tak potrzebne nam każdego dnia, są możliwe do wykonania dzięki nowoczesnym urządzeniom poligraficznym. Poznajmy je bliżej.

Historia maszyn drukarskich

Każdy Europejczyk kojarzy postać Gutenberga – jego maszyna drukarska z XV w. umożliwiła druk tekstów w Europie i zrewolucjonizowała życie społeczne na Starym Kontynencie. Niewiele osób wie jednak, że pierwsza prasa drukarska pojawiła się w Chinach kilkaset lat wcześniej.

Podział maszyn

Podstawowym urządzeniem stosowanym w przemyśle drukarskim jest maszyna poligraficzna. Maszyny te można podzielić na różne rodzaje – funkcjonują maszyny płaskie i rotacyjne, arkuszowe i zwojowe. Innym kryterium jest podział ze względu na technikę druku: tutaj możemy wyróżnić maszyny rotograwiurowe, offsetowe, tampondrukowe, światłodrukowe, sitodrukowe, fleksograficzne czy typograficzne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Maszyny drukarskie różnią się między sobą, toteż każdy zainteresowany zakupem wybierze odpowiednią dla siebie, która będzie najlepiej zaspokajała potrzeby jego przedsiębiorstwa. Zawsze jednak warto zwrócić uwagę na ogólne parametry takie jak wydajność maszyny, prędkość druku czy technika wykonywanej usługi. Ogromną rolę odgrywa również koszt maszyny i używanych do druku materiałów. Na decyzję o zakupie mogą również wpłynąć dodatkowe opcje maszyn proponowane przez producentów. Maszyna poligraficzna to inwestycja na lata. Wybierając tego typu urządzenie nie warto zatem oszczędzać i kupić maszynę lepszą, wydajniejszą a także z bogatszym wyposażeniem co przełoży się na jakość pracy, szybkość wykonywania zleceń oraz zadowolenie przyszłych klientów. Pamiętajmy również o tym, że poligrafia to wciąż prężnie rozwijający się przemysł, z którego usług korzysta coraz więcej osób.

 

Możesz również polubić…