Trwałe i piękne podłogi z kamienia

Niezależnie od tego, czy używasz go na blacie, obramowaniu kominka czy jako materiał podłogowy, użycie naturalnego kamienia to sposób, aby zabłysnąć i ujawnić Twoją osobowość we wnętrzu . Osobowość można wyrazić w kamieniu poprzez kolor, projekt, kształty i wzory. Każdy kamień ma swoją własną osobowość. Niektóre odzwierciedlają mocniejsze wzory, podczas gdy inne mają bardziej klasyczne i subtelne żyłki.

Trendy w podłogach z kamienia naturalnego

Podłogi z kamienia naturalnego są lubiane przez wielu właścicieli domów ze względu na ich estetykę, wszechstronność, trwałość i łatwość pielęgnacji. Może być stosowany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
Piękno naturalnego kamienia polega na tym, że może on służyć bardzo długo przy niewielkiej konserwacji.

Klienci często wybierają podłogi z granitu lub płytki kwarcytowe, ponieważ są one zwykle odporne na kwasy i ogólnie dobrze radzą sobie w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Nie oznacza to, że wybrane rodzaje marmuru lub wapienia nie wytrzymają zużycia podczas użytkowania.
Wśród klientów nadal popularne są marmury, zwłaszcza klasyczne białe Statuary i Carrary, czasem z inkrustowanym wzorem w postaci szachownicy białej z szarym wzorem. Szarości są bardzo popularne i uważane za neutralne.

Kamienne podłogi, które przetrwały próbę czasu

Ponieważ podłogi z kamienia naturalnego zwykle znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje kamieni są najlepsze do tego typu instalacji.

Kamień naturalny może być teksturowany, co jest lepsze w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ponieważ zapewnia właściwości antypoślizgowe. Granit jest dobrym wyborem do miejsc o dużym natężeniu ruchu ze względu na swoją trwałość, ale niektóre odmiany np. marmuru mogą być realną opcją.
Ostatecznie sprowadza się to do zrozumienia, czego chcemy i upewnienia się, że rozumiemy, jak obchodzić się z kamieniem. Wykończenia odgrywają ważną rolę: popularne są wykończenia szlifowane, teksturowane i szczotkowane, a wykończenie matowe może sprawić, że powierzchnia kamienia będzie mniej śliska.

Możesz również polubić…