Dekoracje na stół wielkanocny. Wiosna, ach to Ty… dekoracje wielkanocne na stół

Wielkanoc jest wyjątkowo pięknym świętem, nastaje bowiem wiosna. Wokół wszystko się zieleni, kwitną kwiaty i powietrze wprawia w orzeźwiający zachwyt.
Zachłannie pragniemy jak najwięcej tej najpiękniejszej pory roku, wprowadzić do domu. Dekoracje na stół wielkanocny warto przygotować wcześniej. Co prawda rzeżucha urośnie w kilka dni, ale żyto to już potrzebuje więcej czasu. A kwiaty? Koniecznie trzeba przygotować cebulki hiacyntów, tulipanów, stokrotek itd., żeby nasz stół był żywy. Suche mogą być gałązki i bazie, są tylko dopełnieniem dekoracji.

dekoracje na stół wielkanocny

Oczywiście można zakupić gotowe dekoracje na stół wielkanocny, kwiaty i ozdoby: króliczki, kurczaki, jajka do powieszenia na gałązkach, czy u sufitu. Warto mieć w domu gotowe elementy, wtedy przy ozdabianiu stołu będziemy mieć większe pole manewru.
Trzeba przygotować piękny obrus, serwetki uformować w zajączki a na środku stołu urządzić ogródek. Połączyć żyto lub rzeżuchę z kwiatami, wpuścić porcelanowe zajączki i kurczaczki i ustawić szklane pojemniki z kompozycjami z jajek i kwiatów. Można zachować stonowaną kolorystykę, łącząc zieleń z jednym tylko kolorem.

dekoracje wielkanocne na stół

Jeśli chodzi o dekoracje wielkanocne na stół to najważniejszą jest koszyczek ze święconką i na tym można pozostać. Koszyczek z całą pewnością jest bogato ozdobiony, przykryty serwetką i ozdobiony zielonymi gałązkami bukszpanu.
Można potrawy też podać w formie myszek, muchomorów lub zaszaleć z warzywami w galarecie w formie jajek. Pamiętać trzeba o babce wielkanocnej, okazała i pachnąca będzie pięknie wyglądała na paterze z nóżką i ozdobiona baziami i bukszpanem.
Jeśli zabraknie inspiracji to dr Google pomoże. Wystarczy wpisać frazę dekoracje wielkanocne na stół obrazy i wybierać do woli.

Możesz również polubić…