Dekoracje na stół urodzinowy dla dziecka. Stół, stolik, stoliczek… Dekoracja stołu na imieniny

Dekoracje stołu są trudne, jeśli nie ma się pomysłu na imprezę.
Na samym początku ustalamy, jaki budżet przewidujemy na uroczystość, czy chcemy ją zorganizować w domu, w restauracji, a może w ogrodzie.
Ważne jest także to, czy robimy dekoracje na stół urodzinowy dla dziecka, czy będzie to dekoracja stołu na imieniny.
W obu przypadkach ważny jest tort, balony i mnóstwo słodyczy.

dekoracje na stół urodzinowy dla dziecka

Cuda, jakie można kupić do dekoracji stołu dla dzieci, mogą oszołomić. W zależności, ile lat ma dziecko, decydujemy się na imprezę z innymi dziećmi, lub jeśli to pierwsze urodzinki i przyjdą babcie i ciocie, stawiamy na zachwycającą elegancję.
Jeśli stół będą okupywać dzieci, najlepiej postawić zastawę jednorazową. Talerzyki, kubeczki, widelczyki w odpowiedniej kolorystyce, pasujące do tortu i kolorowe. Można nadać przyjęciu charakter ulubionej postaci dziecka: Myszki Miki, księżniczki itd. Wtedy talerzyki i kubki kupujemy z ulubioną postacią, do babeczek wtykamy małe proporczyki pod kolor i nie zapominajmy o serwetkach. Darować sobie można świeczki, wystarczą te w torcie. Dekorację warto zrobić z owoców i warzyw, wiadomo bowiem, że samymi żelkami, piankami i ciasteczkami stół tak jakby ozdobi się sam, a warzywa i owoce trzeba przemycić. Pobawcie się w tworzenie owocowo – warzywnych figurek i koreczków.
Na suficie warto zawiesić balony, pompony lub lampiony, obrus przyozdobić frędzlami, proporczykami i cyframi z liczbą lat naszej pociechy.
Można zrobić również przyjęcie dla księżniczki i zamiast setki kolorów, ograniczyć się do jednego, najczęściej różowego. Stawiamy wtedy na elegancję. Kokardy przy obrusie, tiul na środku stołu, piękna zastawa stołowa. Wymyślny tort i koktajle owocowe.

dekoracja stołu na imieniny

Na przyjęciu imieninowym robimy podobnie jak na urodzinowym, wszędzie jednak umieszczamy zamiast cyferek imię solenizanta.

 

Możesz również polubić…