W nowoczesnej łazience uważaj na kłopotliwe rozwiązania!

Chcemy w nowoczesnym stylu urządzić łazienkę, więc naturalnie sięgamy po nietypowe i oryginalne rozwiązania. Niestety trzeba wiedzieć jak urządzić nowoczesną łazienkę, żeby była jednocześnie funkcjonalna. Nie możemy jedynie patrzeć na wygląd poszczególnych elementów wyposażenia. Owszem, niech będą atrakcyjne dla oka, ale przede wszystkim wygodne w użytkowaniu.

Co położyć na ścianie zamiast kafli?

Chcemy, żeby było nowocześnie, więc coraz chętniej rezygnujemy z płytek. Wielu osobom, kafle kojarzą się z dawną modą, wydają się przestarzałe. Jeśli też należysz do tej grupy, pewnie rozważasz położenie w swojej łazience tapety? To dobry pomysł, bo wprowadza powiew świeżości do pomieszczenia. Dodatkowo, fototapeta z wrażeniem głębi, powiększy optycznie ciasną przestrzeń. Ale czy wiesz jak urządzić nowoczesną łazienkę i nie popełnić błędu w tym wypadku? Wybierz okleinę, która jest przystosowana do pomieszczeń o dużej wilgotności. Najprostszym rozwiązaniem jest tapeta samoprzylepna – pamiętaj, żeby była laminowana. Inny rodzaj nadający się do łazienki, to tapety winylowe, które dodatkowo dobrze znoszą szorowanie. Nowoczesne i wyjątkowo trwałe są też okleiny z włókna szklanego. Niezależnie jaką technologię wybierzesz, upewnij się że ma odpowiednią odporność na wilgoć, parę wodną i wysoką temperaturę.

Efektowna armatura – przemyśl to dokładnie!

Do nowoczesnej łazienki poszukujesz niebanalnych detali. Zwykła bateria umywalkowa czy wannowa nikogo nie będzie intrygowała, co innego, gdy wybierzesz designerską armaturę. To prawda, ale przemyśl dokładnie swój wybór. Ciekawie prezentują się w katalogach kaskadowe wylewki. A wiesz, że mają większe zużycie wody niż standardowa bateria? W kwestii oszczędności wody, zwykły perlator to bardzo dobre rozwiązanie. Ponadto, kaskadową wylewkę ciężko utrzymać w czystości. Zwłaszcza jeśli woda w Twoim domu osadza sporo kamienia, będzie on zawsze widoczny na takim kranie. Innym rozwiązaniem, wybieranym do nowoczesnych łazienek z prysznicem, jest deszczownica. Efektownie wygląda, ale po pierwsze ciężko ją umyć, gdyż zawieszona jest wysoko. Po drugie, zwykle zużywa więcej wody niż standardowa „słuchawka”. I po trzecie – czy za każdym razem chcesz pod prysznicem moczyć głowę?

 

Możesz również polubić…