Aranżacja stołu w salonie. Dekoracja stołu nie tylko od święta – jadalnie stoły i krzesła

Naukowcy udowodnili, że w dużej mierze „je się oczami”. Dlatego warto zadbać o to, żeby codzienne posiłki, spożywane w domu miały również piękną oprawę.

Pierwsze kroki – jadalnie stoły i krzesła

Zacznijmy od samego początku. Aranżacja stołu w salonie to zadanie wymagające spójnego potraktowania całego pomieszczenia. Jeśli postawiliśmy na stylizację w duchu minimalistycznym, to do solidnego drewnianego stołu i krzeseł raczej nie dodamy świeczników w duchu glamour.

Aranżacja stołu w salonie – jak dobrać dodatki

Każdy posiłek to uczta dla ciała i ducha. Nie potrzebujemy wcale specjalnych okazji, żeby stół prezentował się pięknie. Jeśli mamy już urządzoną jadalnie stoły i krzesła należy udekorować odpowiednimi tekstyliami. Niech obrusy i serwetki będą dopasowane do dominujących kolorów wnętrza. Niech pojawią się na nim również świeczki oraz wazony ze świeżymi kwiatami, które pasują zawsze do każdej stylizacji i sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulne.

Posiłek to świetna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Zadbajmy zatem o odpowiednią oprawę, żeby był to czas wspólnej radości i miłych rozmów w pięknym otoczeniu.

 

Możesz również polubić…