Sufit podwieszany – ile kosztuje?

Wiele osób chciałoby zadbać o własne cztery kąty, a montaż nowego sufitu to często najlepsza metoda na zmianę wyglądu wnętrza. Jego niebywałą zaletą jest to, że jest łatwy do zrobienia i można uzyskać dzięki niemu równą powierzchnię, podczas gdy standardowe sufitu lubią mieć swoje niedoskonałości. Każdy wie, że stworzenie sufitu podwieszanego to nakład pracy i pieniędzy, pytanie tylko, ile wyniesie jego montaż? To akurat można łatwo obliczyć dzięki dostępnym każdemu narzędziom. Zobacz jak oszacować koszty instalacji sufitu podwieszanego i odmień oblicze swojego wnętrza. Lokum czeka na zmiany!

Koszt sufitu podwieszanego – ile wyniesie praca i materiały?

Każda praca budowlana to składowa robocizny i materiałów. Tak jest i w tym przypadku. Jeśli chcesz postawić na ekipę fachowców, koszt ich pracy oscyluje w granicach od 40 do 90 zł za metr kwadratowy. Oczywiście pracę można wykonać samodzielnie, nawet bez dogłębnej znajomości technik budowlanych. Wybór należy do Ciebie, ale pamiętaj, że samodzielność to również wzięcie na swoje barki odpowiedzialności za efekt końcowy. Wyspecjalizowana ekipa wykona pracę szybciej i bez usterek. Jeśli dokonasz ostatecznego wyboru pozostaje jeszcze wycena materiałów. Wbrew pozorom, poza samymi płytami kartonowo gipsowymi potrzeba wiele. Musisz zaopatrzyć się w kotwy, profile, kołki rozporowe, blachowkręty, masę szpachlową, łączniki krzyżowe oraz pręt mocujący i wieszaki. Jak widać cały ten asortyment stanowi sporą listę zakupów w sklepie budowlanym. Aby obliczyć optymalnie ilość materiałów skorzystaj z kalkulatora internetowego. Po podaniu metrażu sufitu podaje on dokładne ilości wymienionych powyżej materiałów. To niezwykle ważne ponieważ braki i nadwyżki towaru to elementy, których warto jest unikać podczas pracy.

Czy każdy może mieć sufit podwieszany

Zdecydowanie ostateczna cena sufitu podwieszanego jest w zasięgu średnio zarabiającego Polaka. Oczywiście mowa tu o mieszkaniu w standardowych rozmiarach, bo każdy dodatkowy metr to dodatkowe koszty związane z robocizną i zakupem materiałów. Decydując się na sufit podwieszany warto także pomyśleć o punktowym podświetleniu halogenami, które nie będą stanowić problemów przy montażu. Trzeba zastrzec, że najczęściej sufit podwieszany jest wykonywany jako część remontu i stanowi jego uzupełnienie. Czysta i równa połać sufitu może odczarować nawet najbardziej ponure pomieszczenie. Z tego względu warto postawić na sufit podwieszany.

Możesz również polubić…