Dekoracje na stół wiejski. Rustykalnie, na bogato. Dekoracje stołu na jesień

Słoneczniki, kukurydza, źdźbła zbóż są wspaniałymi naturalnymi elementami z których można wykonać dekoracje na stół wiejski. Wystarczy uczestniczyć w dożynkach żeby się o tym przekonać.
Niejeden rolnik by się w tym momencie zaśmiał, bo wieś ma wiele bogactw, naturalne wędliny, wspaniałe wypieki, które są wystawiane na stół, tworząc niesamowite wrażenie. Wiele restauracji stawia drewniane stoiska z wiejskimi wyrobami i prawie każdy podchodzi do niego, niekoniecznie żeby jeść, ale po prostu nacieszyć oczy.

Dekoracje na stół wiejski

Dekoracje na stół wiejski to sama natura. Gospodynie przez cały rok tworzą aromatyczne konfitury, przygotowują smalec i podają gościom te ambrozje w uroczych, stylizowanych naczyniach, na płóciennym, haftowanym obrusie. Gospodarz postara się o miód prosto z pasieki i wino z własnych owoców. Gdy nastanie jesień, mają zapasy przechowywane w spiżarni.

dekoracje stołu na jesień

Jesień bowiem wcale nie musi być smutna. Można samodzielnie zebrać skarby natury na dekoracje stołu na jesień. Orzechy, kasztany, dynie, kłosy zbóż a przede wszystkim suszone kwiaty i zioła. Trzeba je oczywiście umiejętnie zebrać i ususzyć, ale efekt jest rewelacyjny. Czyż nie pięknie wygląda koszyk z jabłkami, albo miseczka orzechów? Nie potrzeba nic więcej.
Już sam wonny wrzos tworzy dekoracje stołu na jesień, nawet bez dodatków. Naprawdę nie trzeba zdolności plastycznych, jesień sama nas zainspiruje.

 

Możesz również polubić…