Dekoracje kwiatowe na stół komunijny. Nie tylko biel. Dekoracje kwiatowe na stół weselny

W języku plastyki biały nie jest kolorem. Nie występuje naturalnie w przyrodzie, wystarczy przyjrzeć się stokrotkom. Można by polemizować, ale wystarczy dobrze się przyjrzeć. Biel nie powstaje z połączenia żadnej barwy. Jednak bez farby oznaczonej jako biały, nie poradzi sobie żaden malarz, z jej pomocą otrzymujemy różne odcienie innych farb. To tak na marginesie.
Bez bieli nie powstaną dekoracje kwiatowe na stół komunijny i dekoracje kwiatowe na stół weselny. To kolor czystości i niewinności. Symbol.

Dekoracje kwiatowe na stół komunijny

Można oczywiście dołączyć do kompozycji kwiatowej akcenty złota, ostatnio nawet błękit i róż, odpowiednio dla chłopca i dziewczynki, ale czyż nie piękne są bukiety z konwalii czy białych goździków. Zresztą skoro dajemy na stół kwiaty, to wiadomo, że będzie też zielony blask liści i łodyg. Nie spotyka się jednak kolorowych kokard, wyłącznie białe.

Dekoracje kwiatowe na stół weselny

Wynajmując salę na wesele, informujemy personel o kolorystyce bukietu panny młodej. Na tej podstawie powstają bukiety ozdabiające stoły weselne. Podobna kolorystyka występuje również w innych elementach wystroju sali. Biel, jako uniwersalna dominuje w bukietach, dołączane są drobne elementy: białe gołąbki, złote obrączki i szklane koraliki, perełki. Kwiaty znajdują się na stole nie tylko jako bukiety, potrafią wić się girlandami aż do podłogi.
Komponowaniem bukietów zajmują się profesjonaliści, przecież na komunię i wesele wynajmuje się lokal z gotowymi dekoracjami.

 

Możesz również polubić…