Jakie podłogi z kamienia naturalnego wybrać? Płytki, kamień naturalny na podłogę

Najpopularniejszymi sposobami wykończenia podłóg w Polsce wciąż pozostają panele i drewniane parkiety. Istnieją jednak również inne sposoby wykończeniowe, które warto rozważyć zanim podejmiemy ostateczną decyzję o rodzaju podłogi w naszym domu. Wciąż dobrym rozwiązaniem są podłogi z kamienia.

podłoga z kamienia naturalnego

Kamień naturalny na podłogę może przybierać różne formy oraz kolory. Wciąż popularny jest granit, z którego wykonane płytki kamienne na podłogę są niezmiernie trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, można je wiec z powodzeniem używać w miejscach intensywnie eksploatowanych – wewnątrz i na zewnątrz budynku.

płytki, kamień naturalny na podłogę

Jeśli marzy nam się oryginalna i piękna podłoga, dająca poczucie klasycznego luksusu, warto zastanowić się nad marmurem. Podłoga z kamienia naturalnego w tym wydaniu może był gładka lub układana w piękne mozaikowe wzory geometryczne, które same w sobie będą stanowić dekorację wnętrza.
Można również zastosować łupek kamienny, jednak jest on znacznie trudniejszy w utrzymaniu czystości.

Jeśli pragniemy osiągnąć ciekawy efekt we wnętrzu, warto pomyśleć nad odpowiednim doborem posadzki – kamień daje naprawdę wiele możliwości.

 

Możesz również polubić…