Jak dobrać do siebie panele i drzwi?

Wpływ na ogólne wrażenie aranżacji w mieszkaniu lub własnym domu ma praktycznie całe wyposażenie. Dobieranie poszczególnych elementów do siebie to jedna z ważniejszych kwestii, o jakie należy zadbać podczas wybierania każdego kolejnego materiału. Niedopasowanie do siebie drzwi i paneli, może na przykład wywołać bardzo nieprzyjemne uczucie chaosu i tak zwanego zgrzytu, który niestety będzie się mocno rzucał w oczy od razu po wejściu do wnętrza.

Materiał

Najważniejszym kryterium podczas wybierania, a następnie kupowania drzwi oraz paneli do swoich wnętrz, powinna być jakość wykonania. Zakup drzwi i podłóg z kiepskiej jakości sklejek lub innych materiałów, nie przyczyni się do osiągnięcia spektakularnych i wizualnie satysfakcjonujących aranżacji. Materiał drzwi oraz paneli, warto dostosowywać także do siebie, aby żaden z tych elementów nie był widocznie gorszej jakości. Nawet jeśli inne aspekty, takie jak na przykład kolor zostaną idealnie dopasowane, widoczna różnica w jakości wykonania, będzie wpływać na ogólne wrażenia. Wysokiej jakości panele pozwalają na satysfakcję z osiągniętego rezultatu i aranżacji przez wiele lat, bez narażania jej na zarysowania i uszkodzenia. Podobnie wygląda to także w kwestii drzwi, które niskiej jakości mogą zbyt szybko ulec zniszczeniu lub utraty stabilności. Wysokiej jakości materiały, z których wykonane są panele i drzwi, powinny być do siebie zbliżone i bardzo podobne, dzięki czemu stworzą spójną aranżację. Patrzenie wyłącznie na wygląd i własny gust podczas zakupu paneli lub drzwi, to nie najlepsza droga do osiągnięcia zadowalających rezultatów. Drzwi oraz panele niskiej jakości, nawet jeśli będą się bardzo podobać i współgrać z wizją, nie pozwolą na długie zadowolenie i satysfakcję z uzyskanych efektów. Urządzając wnętrza swojego mieszkania i domu, warto kierować się wizją zachowania rezultatów na długie lata i w związku z tym inwestować w możliwie jak najbardziej trwałe i solidne elementy.

Kolory

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem dopasowywania do siebie paneli oraz drzwi wewnątrz mieszkania lub domu, jest wybieranie ich w tych samych kolorach. Z pewnością jest to rozwiązanie bezpieczne, które sprawdzi się w bardzo wielu, różnorodnych wnętrzach. Jednak wybór tych elementów w identycznych kolorach nie jest koniecznością. Stworzenie ciekawszych aranżacji, poprzez wybór drzwi i paneli w odmiennych barwach, które pasują do siebie, to doskonałe wyjście. Ważne jednak, aby odcienie były do siebie właściwie dobrane. Barwy w ciepłej tonacji, nie będą dobrze wyglądać z tymi o tonacji chłodnej. Dlatego też, jeśli samodzielny wybór jest zbyt trudny, warto skonsultować go z doświadczoną obsługa lub projektantem wnętrz, którzy mają znacznie większą wiedzę na ten temat. Istotne jest także zwracanie uwagi na wygląd innych elementów wyposażenia i aranżacji, ponieważ panele i drzwi stanowią swego rodzaju tło dla mebli i dekoracji. Jeśli panele i drzwi już same do siebie nie pasują, z pewnością nie zapewnią odpowiednich możliwości aranżacyjnych, także i dla mebli.

Artykuł powstał dzięki serwisowi jakwykonac.pl

 

Możesz również polubić…