Kamień dekoracyjny nowy trend. Powrót marmuru i art deco

Choć przez długi czas cieszyły się mniejszym zainteresowaniem, kamienie naturalne powracają do wnętrz. Jaki jest najnowszy kamień trend tej jesieni? Marmur znów staje się modny.

kamień dekoracyjny nowy trend

Marmur niezmiennie kojarzy się z elegancją, klasą i… wysoką ceną. Tradycyjnie we wnętrzach stosowany był jako materiał posadzkowy, okładzina ścian, surowiec do budowy kominków. Wciąż warto stosować go w takiej formie. Można uzyskać niezmiernie dekoracyjny efekt, a sam materiał jest niezmiernie trwały oraz łatwy w utrzymaniu.

Dla wszystkich tych, którzy szukają czegoś intrygującego, jeśli chodzi o kamień dekoracyjny nowy trend pojawił się pod koniec 2018. Jest to odświeżona wersja art deco, stylu w którego podstawie jest dążenie do symetrii, geometryzacji i rozplanowania przestrzeni. Podobnie jak w wersji pierwotnej stylu, tak obecnie również marmur pojawia się na posadzkach w formie spektakularnych, czarno-białych mozaik. Coraz większą popularnością cieszą się również meble, na przykład stoliki kawowe, wykorzystujące ten materiał jako elegancki blat.

Pragniecie we wnętrzu odrobiny luksusu? Postawcie na marmur.

 

Możesz również polubić…