Kwarcyt do wnętrz – kamień naturalny. Kwarcyt płytki

Kamień ma wiele oblicz i odcieni. Od lat jest z powodzeniem wykorzystywany w dekoracji wnętrz w różnorodny sposób – od posadzek, okładzin ściennych po dodatki. Szczególnym pięknem odznacza się jeden kamień naturalny kwarcyt. Nie należy jeszcze do najpopularniejszych, jednak wciąż zyskuje kolejnych zwolenników.

kwarcyt płytki

Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, kwarcyt wyróżnia się bardzo dużą twardością i spoistością struktury. Jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, nie straszny im ogień. Idealnie sprawdzą się zatem jako posadzka w pomieszczeniach intensywnie eksploatowanych.

Kamień ten może występować w różnorodnych kolorach, szczególnie spektakularne efekty daje lekkie podświetlenie go. Wówczas pojawia się przestrzenne przechodzenie odcieni jednych w drugie – od intensywnej szmaragdowej zieleni aż po złoto.

Do wnętrz możemy zamówić kwarcyt płytki, które idealnie nadadzą się do zastosowania jako posadzki (w kuchni lub łazience). W klasycznych wnętrzach będą stanowić główny akcent dekoracyjny, w minimalistycznych ocieplą przestrzeń, dodając jej życia.

Szukajmy oryginalnych pomysłów do naszych domów, które ciekawie wyrażą naszą osobowość.

 

Możesz również polubić…