Hawańczyk, czyli pies do pieszczenia i kochania.

Każda rasa psa ma swoje charakterystyczne cechy charakteru, a także zdrowotne przypadłości, dlatego zanim przyszły właściciel podejmie decyzję o zakupie czworonoga powinien zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi wybranej rasy.

Hawańczyk – pies niezależny czy czuły?

Opisywana rasa charakterem będzie pasować do osób rodzinnych, które chcą mieć przy sobie psiego przyjaciela. Zwierzak będzie chciał skupić na sobie uwagę właściciela, ale nie natarczywie. Psy tej rasy są niezwykle czułe, lubią przebywać w towarzystwie i świetnie nadają się do domów, w których mieszkają dzieci oraz inne psy. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że każdy osobnik może zachowywać się odmiennie od charakterologicznego wzorca, a wszystko to zależy od tego w jaki sposób będzie przez właścicieli traktowany jako szczeniak.

Długowłosy kompan to duży obowiązek.

Każdy kto decyduje się na posiadanie Hawańczyka musi mieć na uwadze, że psy tej rasy są obdarzone bujną sierścią, dlatego regularne wizyty u profesjonalnego groomera staną się koniecznością. Zaniedbanie okrywy włosowej może doprowadzić do tworzenia się kołtunów, a co za tym idzie odparzenia i chorób skóry. Oczywiście można próbować samodzielnie wyczesywać czy golić zwierzaka, ale wtedy efekt na pewno nie będzie taki jak po zabiegach u profesjonalisty, więc lepiej oddać psa w ręce kogoś kto zna się na pielęgnacji czworonogów.

Hawańczyk może stać się Twoim najlepszym przyjacielem, ale musisz nauczyć go granic, których nie powinien przekraczać już na etapie szczenięcia. Najlepiej udać się na szkolenie do tak zwanego “psiego przedszkola”, gdzie trenerzy z wieloletnim doświadczeniem odpowiednio ukształtują charakter Twojego towarzysza.

 

Możesz również polubić…