Kwarcyt – produkt piękny i ekologiczny – płytki kwarcytowe

Rok 2018 przyniósł nową modę na płytki kwarcytowe, które szturmem zdobywają wnętrza polskich mieszkań i domów. To wielofunkcyjny produkt ekologiczny. W jaki sposób można go wykorzystać?

Kwarcyt zastosowanie i wytwarzanie – płytki kwarcytowe

Kwarcyt, inaczej nazywany spiekiem kwarcowy, sprzedawany jest w formie płytek. Składa się z naturalnych minerałów takich, jak: piasek kwarcowy, granit, iły łupkowe oraz odpowiednich pigmentów. Produkt finalny powstaje poprzez sprasowanie granulatu, a następnie wypalenie go w piecu hybrydowym.

Zastosowana technologia sprawia, że płytki kwarcytowe są odporne na mróz, uszkodzenia mechaniczne, ogień i pleśń. Ponadto nie wchłaniają wilgoci, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w miejscach z podwyższonym współczynnikiem wilgotności powietrza – w kuchniach, łazienkach czy nawet na zewnątrz, do wyłożenia balkonów czy tarasów. Nie absorbują płynów, więc łatwo utrzymać je w czystości.

kwarcyt zastosowanie

Co ciekawe jest to produkt, który można poddać recyklingowi. Stare płytki mieli się, a następnie wytwarza nowy produkt.

Spieki kwarcowe to piękne rozwiązanie do nowoczesnych domów, które nie boją się oryginalności i mają na sercu dobro środowiska naturalnego.

Możesz również polubić…